"УСПІХ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ- ВІРНО СПЛАНОВАНИЙ І КЕРОВАНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС"

В.О.СУХОМЛИНСЬКИЙ

/Files/images/20210706_094234.jpg

Вихователь - методист Шелест Оксана Юріївна

/Files/images/metod_robota_1.jpg

Робота в закладі дошкільної освіти №1 ведеться згідно річного плану. План спрямований на виконання завдань Закону України “Про дошкільну освіту” Базового Компоненту дошкільної освіти, та освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»

ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ - ХТО ЦЕ?

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітній процес в дошкільному закладі. Методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу. Разом із директором ДНЗ він керує колективом закладу, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку і педагогічних планів. Комплектує групи посібниками, розвивальними іграми, іграшками, організовує співпрацю з іншими дошкільними закладами, школами, дитячими центрами та ін.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари, семінари – практикуми, індивідуальні та групові консультації, педагогічні ради. Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує стенди, папки, що присвячені сімейному вихованню та ін. Робоче місце методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дошкільному закладі.

Ще одне завдання методиста, мабуть, найважливіше - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

Завданням методичної служби є:

• Вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя
  • Стимулювання творчого потенціалу та інноваційних пошуків
  • Підвищення педагогічної культури вихователів
  • Вдосконалення педагогічної майстерності
  • Розвиток спеціальних умінь та навичок
  • Формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності

Базується на принципах методичної роботи:

• Педагогічна співпраця з вихователем
  • Робота в режимі довіри, доброзичливості
  • Творча атмосфера, стимулювання творчої активності
  • Принцип допоміжно-регульованого контролю